Existuje mnoho značek a obchodů, kde je možno si koupit oblečení. Je jich tolik, že my sami ani nevíme, odkud si oblečení koupit, protože ceny nejsou zas tak rapidně jiné a pokud nejsme typ člověka, který nakupuje jen určitou značku, nevíme si rady, kam si vlastně zajít. Fastfashion – takzvaná rychlá móda, což je označení pro velmi levnou módu, která je většinou vyráběna ve velkých fabrikách v otřesných podmínkách. My si to pak koupíme velmi levně a rychle, proto označení jako rychlá móda. Jedná se o velmi pohodlný způsob, jak si nakoupit oblečení.
Nenecháme si ho ušít speciálně za vyšší cenu a ani si jej neušijeme sami, zkrátka přijdeme do obchodu a velmi rychle si nějaký kousek vybereme a zaplatíme. Je to fajn do té doby, dokud si vlastně neuvědomíme to, v jakých podmínkách pracují daní dělníci, popřípadě kolik oblečení se vyhodí, pokud si jej nikdo nekoupí, což se stává často. Oblečení se vyrábí po velkém množství kusů, a tudíž je logické, že se plno kusů vyhodí. Zatímco když si koupíte oblečení v obchodě, kde mají předvytvořeno jen pár kusů či dokonce musí nějaké kusy došít přímo pro vás, je to mnohem ekologičtější než fastfashion. Jenže ne každý má na takovou módu peníze. To je velký otazník dnešní doby. Pokud chceme zamezit takovému odpadu, musíme si kupovat oblečení, které je oceněno vyšší cenou. Jenže nemáme prostředky. Dostáváme se tak do začarovaného kruhu, ze kterého není možno vyjít. Co pro to tedy udělat?
Existují second handy. Jsou to obchody, kde nakoupíte výrobky (nejen oblečení) z druhé ruky a navíc levněji. Většinou se tam také vyskytují kousky, které nejsou z levných obchodů, občas zde naleznete i dražší kousky. Navíc se o jeden kousek méně musí vyrobit, protože si ho radši koupíte od někoho jiného. Není žádná ostuda zde nakupovat, je to pro dobré životní prostředí, tudíž určitě někdy navštivte second hand a věřte, že si zde stoprocentně něco vyberete.