Kdo pomůže podnikatelům?
Soukromým podnikáním by si měl člověk stejně jako je tomu u zaměstnanců přijít k penězům, za které by měl posléze i žít. Plus si tu takový podnikatel musí přijít i na peníze další, jimiž by zaplatil všechny nezbytné firemní výdaje.
Tak to funguje v teoretické rovině. Jenže jaká je praxe?
Můžeme si na rovinu říci, že praxe nejednou takto optimisticky nevypadá.
Nejednou si zkrátka takový soukromník nevydělá dost na to, aby dokázal zaplatit vše, co je třeba, a aby mohl ze svého počínání rovněž důstojně žít.
A co s tím naděláme?
Pokud podnikání nevynáší tak, jak by mělo, je třeba rázně zakročit. Modernizovat, zefektivňovat, hledat nové cesty, prostě činit kroky k nápravě. A ty si nejednou žádají peníze.
Jenže podnikatel v nesnázích nejednou nemá tolik finančních prostředků, kolik jich je pro dotyčné změny zapotřebí. A kdo mu potom pomůže?
Na banky může dotyčný často zapomenout. Ty si kladou příliš přísné podmínky a pokud tento neprokáže dostatečně vysoké příjmy, čisté registry dlužníků a další věci, jimž se souhrnně říká bonita žadatele, má smůlu.
A takovému podnikateli pak často pomohou jedině hypotéky bez registru. U těchto nebankovních úvěrů totiž nesehrávají příjmy, registry dlužníků a další záležitosti zase až tak podstatnou roli. Tady je hlavní, aby dal žadatel do zástavy nemovitost odpovídající hodnoty a aby prokázal schopnost splácet.
A pokud v těchto ohledech vyhoví, není důvod, aby nedostal půjčku, jíž mu je zapotřebí. A to za velice výhodných podmínek.
Stačí si tu zažádat přes internet, splnit minimum náležitostí a rychlostí blesku je jasné, zda dotyčné žádosti bude vyhověno. Peníze jsou pak vypláceny rovněž rychle, bez poplatků předem, s výhodnými úroky a flexibilní délkou splácení a výší splátek, s možností vracet vše půjčené třeba i po velice dlouhou dobu. A když se takto získané peníze investují správně, dá se skomírající firmě vdechnout nový život.