Bez střižných nástrojů se průmyslová výroba neobejde
Představte si, že vám někdo zadá úkol vyrobit kovový skelet pro mobilní telefon nebo notebook, a spolu s ním i některé další kovové či plastové díly, které se budou nacházet uvnitř, a budou navazovat na další komponenty. Jistě je vám známo, že zde, u těchto výrobků rozhodují desetiny až setiny milimetru, a že s takovouto přesností výroby drobných součástek to nebude jednoduché. Jestliže půjde o poměrně tenké a malé výrobky, bude velmi pravděpodobné, že po prostudování mnoha možností výroby skončíte u střižných nástrojů. Jestliže je vyrobíte s velkou přesností, budou pak vytvářet přesně to, co jim zadáte.
Střižné nástroje byly již za první republiky a za socialismu běžnou součástí strojírenské výroby, ale rozhodně to nebylo v takovém rozsahu, jako dnes. V současné době roste na trhu poptávka po výrobcích, které ani jiným způsobem vyrobit nelze, anebo ano, ale s obrovskými náklady. Proto se také se střižnými nástroji musí počítat jako s něčím, co se neustále vyvíjí, a co má vzestupný trend zájmu různých výrobců, a ruku v ruce s tím i projektantů, konstruktérů a technologů.
Střižné nástroje najdou uplatnění pro mnoho výrobních sfér. Neobejde se bez nich automobilový průmysl, letectví, výroba nábytku, domácích spotřebičů, zmiňované elektroniky a výpočetní techniky, ale i hraček, nářadí, sportovních potřeb, zdravotnických potřeb a vybavení zemědělská odvětví a mnoho dalších oborů lidské činnosti.
Jedním z renomovaných a dobře recenzovaných výrobců střižných nástrojů, kteří drží krok s konkurencí a jsou platným hráčem v tomto odvětví na trhu, je i HRO-TECH. Tato společnost s ručením omezeným se zabývá kromě střižných nástrojů i vstřikováním plastů do tvarových forem, vyvíjí vstřikovací nástroje i formy a navrhuje komplexní technologická řešení pro tato oborová odvětví strojírenství.